Založ si blog

Posledná ruža

Otvorila som dvere, všade navôkol boli položené chumáče snehu, každá rastlinka sa už pokladala na zimný spánok. Moje oko uzrelo niečo ružovkasté, niečo posiate ľadovými kvapkami. A hľa ruža rozkvitnutá ako počas letných nocí či dní.

Pozrela som sa na ňu, obdivuhodne som zdvihla jej lístky a povedala:“ Posledná ruža ty žiješ?“ Ty si vytrvalo vydržala tú zimu, ten mráz, ten trpký chlad?

Moje myšlienky zaleteli.. ako to tá ruža mohla vystáť? Toľké utrpenie? Rozdávaš ešte svoju krásu?

Odovzdala ešte poslednú ružu….

Pomalinky som ju odlomila, prešla jemne prstami po jej krásnych purpurových lupeňoch a priložila som môj zvedavý nos k nej. Aj keď som stála na mraze v krátkom tričku a moje prsty na nohách zacítili chlad, tá vôňa vo mne prebudila teplo na srdci.

Posledná ruža odovzdala svoje poslanie… Potešila ma…Privoňala som si k nej druhýkrát a otvorilo sa mi svetlo na duši: Pocítila som od nej to:“ĎAKUJEM“, že som ju pohladila, vzala do príbytku a dala jej teplo s vodou.

Dívam sa na ňu kľudnými očami, v ktorých sa odráža pokoj. Usmejem sa a viem, že mi dala úsmev a pocit dôležitosti.

Zoberieme si z toho pre náš pohľad:

Aj keď trpíme, naše trpenie má nejaký význam a odovzdá niekomu pocit lásky. Aj ruža trpela v chlade a čakala, pokým ju niekto odtrhne a prinesie niekomu radosť.

 

Posledná ruža…

Vážme si každé slovo

22.09.2019

Príbeh, čo napísal život začal v piatok poobede, kedy som čakala kamarátku v kaviarni, s jej predĺženým meškaním. Objednala som si mätový čaj a poobzerala som si okolie. Nikoho nebolo v viac »

Ďakujem rakovine

30.01.2019

Nie je ľahké ukladať si otázku.. Bojím sa pravdy? Asi každý pred ňou zatvára dvere, lebo si myslí, že mu nejak ublíži. Pravda je slovo, pred ktorým máme všetci rešpekt. Je to niečo, čo viac »

Snívanie

29.01.2019

Niet odvahy a cnosti, Keď dôjdu tie okolnosti. Mať svoju budúcnosť v rukách, žiť v pokoji či mukách? Tá otázka sa mi na ústa hrnie, hľadá svoje plápolanie. Vnímam len môj sen, len viac »

NBS,narodna banka,mytna ul.

Novou viceguvernérkou NBS môže byť Dana Meager

11.12.2019 12:19

Prezidentka Zuzana Čaputová už jedného vládneho kandidáta odmietla, a to Jozefa Hudáka.

Dúbravka, Karlova Ves, rekonštrukcia, trať, električky, radiála

Rekonštrukciu električkovej trate brzdí spor o pozemok, hovorí bratislavský primátor

11.12.2019 12:03

Termín spustenia premávky električiek po zmodernizovanej Karlovesko-dúbravskej radiále až do Dúbravky, ktorý je zatiaľ určený na 20. decembra, je ohrozený.

USA SR New York Pellegrini Guterres

Pellegriniho prijal generálny tajomník OSN, diskutovali aj o ochrane klímy

11.12.2019 11:58

Premiér Pellegrini už na nedávnom klimatickom summite OSN v Madride uviedol, že Slovensko rozumie potrebe konať v súvislosti s klimatickými zmenami.

Mýto, kamión

Mýto podľa NKÚ nevynáša toľko, koľko by mohlo a na cesty ide z neho málo

11.12.2019 11:57

Systém distribúcie príjmov z mýta nedostatočne plní hlavný zmysel mýtneho systému, aby boli peniaze na cesty, tvrdí Najvyšší kontrolný úrad.

mollynka7

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 5886x
Priemerná čítanosť článkov: 981x

Autor blogu

Kategórie